Ультразвукова терапія
Ультразвукова терапія - лікувальне застосування ультразвуку. Через високий градієнт звукового тиску і значних зсувних напруг у біологічних тканинах пружні коливання ультразвукового діапазону змінюють провідність іонних каналів мембран різних клітин (що призводить до зміни об'єму клітин) і викликають мікропотоки метаболітів у цитозолі та органоїдах .
Лікувальний ультрафонофорез - поєднаний вплив на організм ультразвукових коливань і лікарських речовин, що вводяться з їх допомогою. Внаслідок значного радіаційного тиску ультразвуку (що досягає 10 Па) молекули лікарських речовин набувають більшої рухливості і переміщуються в глиб тканин.
Лікувальні ефекти: репаративно-регенеративний, фібромодулюючий, катаболічний (низькоінтенсивна ультразвукова терапія), спазмолітичний, дефіброзуючий, бактеріостатичний (високоінтенсивна ультразвукова терапія).
Показання:
- травматичні та дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів з вираженим больовим синдромом (артрит, вивихи, остеоартроз, періартрит, епікондиліт),
- захворювання внутрішніх органів (хронічний бронхіт, плеврит, дискінезія жовчовивідних шляхів),
- розриви м'язів, запальні захворювання периферичних нервів,
- захворювання сечостатевої системи (аднексит, ерозії шийки матки, простатит),
- захворювання ЛОР-органів, очей, порожнини рота, склеродермія, трофічні виразки,
- дисторсії зв'язок гомілковостопного суглоба, синдром зап'ясткового каналу.