Анестезіологія та інтенсивна терапія
До Ваших послуг ми надаємо анестезіологічне забезпечення будь-яких оперативних втручань та діагностичних маніпуляцій, що проводяться лікарями Клініки. Основними принципами у виборі методики анестезіологічного забезпечення є: безпека, надійність, наукова обґрунтованість.
Будь-яка маніпуляція за участю лікарів нашого відділення починається з попередньої зустрічі з одним з лікарів-анестезіологів. Під час цієї зустрічі лікар ретельно з'ясовує причини, які привели Вас до нас, попередні та існуючі проблеми з Вашим здоров'ям, аналізує результати лабораторно-інстументальних методів дослідження, проводить фізикальне обстеження. При необхідності, призначає додаткові обстеження, консультації суміжних фахівців. Як результат цієї зустрічі, лікар-анестезіолог визначає найбільш оптимальний для Вас вид анестезіологічного забезпечення тієї чи іншої маніпуляції (операції) і пояснює Вам його суть, особливості та можливі наслідки. Крім того, лікар-анестезіолог інформує Вас про необхідну попередню підготовку до майбутнього анестезіологічного посібника і правила поведінки в найближчі години після нього з метою мінімізації ризику можливих ускладнень як під час анестезіологічного забезпечення, так і після нього.
Залежно від виду оперативного втручання (маніпуляції), стану Вашого здоров'я і з урахуванням Ваших побажань ми можемо запропонувати Вам широкий вибір як методик анестезіологічного забезпечення, так і їх компонентів. Всі методики, апаратне і медикаментозне забезпечення анестезіологічної допомоги, які застосовуються в нашій клініці, визнані «Золотим стандартом в анестезіології» у багатьох розвинених країнах світу і йдуть в ногу з прогресом анестезіологічної науки як у нас в країні, так і за кордоном.
Переходячи до конкретних методик анестезіологічного забезпечення, пропонованих в нашій Клініці, почнемо з найбільш трудо- і наукоємного виду загальної анестезії - комбінований, багатокомпонентний ендотрахеальний наркоз. Цей вид анестезії застосовується найчастіше при тривалих, об'ємних оперативних втручаннях, які потребують повного розслаблення скелетної мускулатури, знаходження пацієнта у вимушеному положенні, управління артеріальним тиском, глибини і частоти дихання, потужного анальгетичного впливу.
Назва цього виду наркозу багато в чому говорить сама за себе. Під час проведення загальної анестезії по даній методиці використовується кілька груп різних препаратів з різними шляхами доставки і точками програми з урахуванням їх взаємодії в організмі людини, особливостями виведення, впливу на інші органи і системи. Загальним в різних варіантах цієї методики, є те, що під час операції пацієнт перебуває в стані глибокого сну, дихання забезпечується апаратом штучної вентиляції легенів і основний агент, що підтримує даний стан, «вдувається» в легені пацієнта. Цим основним агентом є препарати з так званої групи інгаляційних анестетиків. У нашій клініці ми використовуємо інгаляційний анестетик Севофлюран. Це сучасний анестетик, розроблений з досвіду використання подібних препаратів попередніх поколінь і позбавлений багатьох їхніх недоліків.
Так, цей препарат не накопичується в організмі людини і не вступає в його обмінні процеси; після закінчення його подачі на завершальному етапі операції, він повністю виходить з повітрям, що видихається з легень, протягом невеликого проміжку часу. Його можна застосовувати як у новонароджених, так і у літніх пацієнтів, у яких вже є серцева патологія. Це один з небагатьох препаратів для інгаляційної анестезії, який застосовується під час кардіохірургічних втручань.
Для точного і безпечного дозування даного препарату необхідно спеціальне, високотехнологічне обладнання, що дозволяє вводити його в строго розрахункових кількостях. Ми застосовуємо анестезиологічну систему останнього покоління «Flow-c». Крім перерахованих вище моментів, даний апарат дозволяє контролювати в будь-який момент часу концентрацію у вдихається і видихається пацієнтом суміші як севофлюрану, так і інших медичних газів (закис азоту), а також моніторує концентрації кисню і вуглекислого газу, забезпечуючи тим самим безпечне проведення анестезії.
Даний апарат дає можливість встановлювати такі параметри дихання, що б вони підходили для будь-якого пацієнта, враховуючи його вік, анатомічні особливості, основну і супутню патологію. Крім концентрації газів, апарат «Flow-c», контролює цілий ряд інших параметрів дихання, негайно сигналізуючи про будь-які зміни в їх значеннях, що дозволяє лікарю-анестезіологу не втрачаючи ні секунди проводити їх корекцію і тим самим забезпечувати максимальний рівень безпеки проведеної анестезії. З метою міорелаксації (розслаблення скелетних м'язів), в нашій клініці застосовується один з найновіших препаратів - Есмерон. Цей препарат унікальний своєю можливістю, в залежності від дози, що вводиться, поєднувати в собі властивості як релаксантів короткої дії так і тривалого, при цьому без його кумуляції в організмі. А особливості його метаболізму в організмі людини дозволяють не побоюватися повторної релаксації (рекураризації) після закінчення операції.
Основним видом анестезії при проведенні малих оперативних втручань і діагностичних заходів є тотальна внутрішньовенна анестезія. В цьому випадку, препарат для наркозу вводиться внутрішньовенно, а пацієнт хоч і знаходиться в стані глибокого медикаментозного сну, але продовжує дихати сам, або з допомогою короткочасної підтримкою респіратором через лицьову маску.
З метою швидкого, безпечного введення в наркоз, легкокерованої підтримки його на необхідному рівні і швидкий вихід з нього по закінченню операції (маніпуляції), лікарями нашої Клініки використовується препарат Пропофол. Цей сучасний препарат відмінно себе зарекомендував при використанні в клініках передових країн. Він що володіє такими важливими характеристиками як безпека, керованість, висока швидкість виведення, що дозволяє використовувати його навіть в амбулаторних умовах.
Для забезпечення безпеки і комфортності проведення амбулаторних маніпуляцій (езофагодуаденогастроскопіі, колоноскопії, а також малих гінекологічних втручань), використовується монітор з автоматичним вимірюванням артеріального тиску, SPO2, ЧСС, температурним датчиком. Після закінчення маніпуляції пацієнт переводиться під спостереження медичного персоналу в палату стаціонару або денного стаціонару (за бажанням пацієнта).
При наявності на те медичних показань і (або) бажання пацієнта, ряд оперативних втручань проводяться з використанням методів провідникової анестезії (спінальна анестезія, перидуральна, каудальна, стовбурова анестезії). При цьому, основною діючою речовиною є місцевий анестетик, який вводиться або безпосередньо в область нерва, корінця спинного мозку, або під тверду мозкову оболонку, вимикаючи тим самим чутливість в зоні операції. Для створення емоційного комфорту пацієнта під час проведення оперативного втручання під провідниковою анестезією ми додатково використовуємо невеликі дози седативних препаратів або транквілізаторів, домагаючись таким чином стану, близького до фізіологічного сну.
Постійний моніторинг основних життєво-важливих функцій організму пацієнта під час анестезіологічного забезпечення або під час знаходження його в палаті інтенсивної терапії є одним з фундаментальних принципів роботи лікарів відділення анестезіології та інтенсивної терапії нашої Клініки. Залежно від того, чи знаходиться пацієнт в операційній, палаті інтенсивної терапії або в маніпуляційному кабінеті діагностичного відділення, нам на допомогу приходить сучасна і надійна апаратура.
У випадках, якщо тривалість і обсяг оперативного втручання, або нехірургічна патологія вимагає перебування в палаті інтенсивної терапії, до послуг пацієнта надані висококваліфікований медичний персонал, сучасне обладнання, своєчасна і всеосяжна лікувально-діагностична допомога. При лікуванні пацієнтів в палатах інтенсивної терапії широко використовуються сучасні протоколи ведення різних захворювань. Активно залучаються для консультації провідні фахівці в суміжних областях медицини. Цілісний підхід до пацієнта, а не ситуативне рішення проблеми - девіз лікарів нашої Клініки.